SORU & CEVAP

Waiter

SORU & CEVAP

Devremülk Nedir?
Tatil, sağlık, dinlenmek, kaplıca vs. gibi maksatlarla hazırlanmış kat mülkiyeti kurulmuş olan müstakil bir dairenin en az 15'er gün dilimi ile sınırlanmış biri veya birkaçına belirli bir tarih içinde tapu ile sahip olmaktır.

Devretatil Nedir?
Devretatil kavramını tenis oynamaktan hoşlanan bir kişinin bu sporu yapmak için bir tenis kortu satın almaktansa bir tenis kulübüne üye olarak dilediği zamanda tenis oynamasına benzetebiliriz. Bu kavram; bir ailenin süresiz olarak (Devremülk) yada belli yıllar boyunca (Devretatil) tatil köylerinde her yıl bir veya birkaç hafta tatil amaçlı kullanım hakkını ifade eder.

Dönem Ne Demektir?
Dönem aslında mevsimleri ifade etmektedir. Deniz tatili yapılan tesislerde ayrı kış - kayak tatili yapılan tesislerde ayrı, kaplıca turizmine açık tesislerde ayrı kullanım mevsimleri olduğundan bu kullanım periyotları dönem adı altında sınıflandırılmaktadır.

Devre Tarihi Ne Demektir?
Devre Tatilin yılın hangi haftalarında kullanılabileceğini belirler. Tesis uygulamasına göre bu seçenekli bir hafta olabilir ve önceden rezervasyon yaptırarak tarihinizi netleştirebilirsiniz.

Kırmızı, Beyaz, Mavi, Sarı, Turuncu, Yeşil renkler neyi ifade etmektedir?
Kırmızı yılın bir bölümü o tatil tesisinin ağırlıklı olarak kullanıldığı zamandır. Bu deniz kıyısı için yaz, kayak tesisleri ve kaplıcalar için kış anlamına gelir. Kırmızıya sahip olmak değişim yaparken avantajlı olmak demektir. Diğer renkler tesislere göre dönemlerin yoğunluğunu ifade eder. Tesislere ve değişim sistemlerine göre sarı, turuncu, yeşil, beyaz ve mavi gibi adlandırmalar yapılmıştır.

Tüketici Açısından?
Garantili ve sabit fiyatlarla yarının tatillerine bu günden sahip olmak, kalite olarak klasik hotel odasının çok üzerinde bir ünitede tatil geçirmek. Değişim sistemlerinin sunduğu çeşit ve esneklik sayesinde farklı yer ve zamanlarda değişik türde tatil yapma imkanı, sistemin tüketiciye sağladığı faydalardır.

Sistemin Kullanımı?
Devre Tatil & Devre Mülk sisteminde zaman kavramı olmakla beraber, şartları yerine getirmek koşulu ile istenilen dönem ve devrede tatil yapılıyor olması çok büyük avantajdır. Devre mülkünüzü kendiniz kullanabileceğiniz gibi 3. Kişilere de kullandırabiliyorsunuz.

Kullanım Hakları?
1 hafta tatil, konaklama ve 365 gün günübirlik kullanım. Yerinize eş dost akraba 3.kişi gönderebilirsiniz. Kiraya verebilme Devre mülkünüzü kullanamayacak veya kullandırtmayacak iseniz ister kendiniz isterseniz işletmeden yardım alarak döneminizi kiraya verebilir bütçenize ek gelir elde edebilirsiniz. En kötü ihtimali göz önünde bulundurursak aldığımız fiyata satmış olsak bile yaptığımız tatiller yanımıza kar kalmış olacaktır. Kanuni mirasçılarınız kimler ise gerek çocuklarınız gerek torunlarınıza miras bırakabilirsiniz. RCI TRAVEL (Ulusal ve Uluslararası Devre Tatil Değişim) sistemi ile şartları yerine getirmek suretiyle Türkiye'de 60 dünya genelinde 100 ülke 4500 tesis de değerlendirebilirsiniz.

Bize Ulaşın